Jak na výběr zimních bot

Než vyrazíte koupit dítěti zimní boty, nejprve zvažte, kam v nich bude dítě chodit. Už víte? Skvělé, teď vám můžeme poradit, jaké boty vybrat.

2021_03_poradna_zimní boty

Do města bohatě stačí celokožené zimní botky, které pořádně impregnujte. Pokud ale s takovými botkami vezmete dítě do přírody, například na hory za sněhem, může přijít problém, kůže totiž docela dlouho vysychá. Na pohyb v zimní přírodě se proto lépe hodí membránové boty. Membrán je na trhu celá řada: od českých výrobců, jako je membrána TEPOR, přes zahraniční SympaTex až po špičku na trhu: membránu Gore-Tex. Membrána umožní dětské nožce dýchat, zároveň ale do boty nevpustí vlhkost.

Co se týče sněhulí, ty u nás v NatureKids nenajdete. Po dlouholetých zkušenostech se sněhulemi od různých výrobců jsme zůstali pouze u modelu Demar Mammut. Jde o zimní holínku, která je z odlehčené polyuretanové pěny a uvnitř má pravou ovčí vlnu, u níž výrobce udává tepelný komfort i při velmi nízkých teplotách. Botky mají protiskluzovou podrážku a bezpečnostní reflexní pásek, který zajišťuje dobrou viditelnost dítěte ve tmě. Jde o lehké, měkké boty, do nichž se vůbec nedostane vlhkost a pokud se dítěti zapotí nožka, lze vlněnou vložku snadno vyjmout a usušit. Maminky si u nás tyto boty často kupují pro děti do lesních školek.