Jak správně impregnovat oblečení

Malé děti a oblečení, to je neustálý koloběh praní, sušení, špíny...a zase znova. Outdoorové oblečení bývá vyrobeno z materiálů, které po vyprání potřebují řádnou péči, aby si udržely svoji voděodolnost. Jak o ně správně pečovat?

2021_01_poradna_impregnace_1

Pro impregnaci outdoorového oblečení lze zvolit dvě cesty. První je sprej. Oblečení se vypere, nechá řádně uschnout a poté jej nastříkáme impregnací ve spreji (zákazníkům doporučujeme například Collonil CARBON PRO).

Druhá možnost je impregnace v pračce, což je šetrnější způsob, než použití sprejů. Některé speciální přípravky na praní membránového nebo zátěrového oblečení jsou dělané tak, že už sám prací prostředek zvyšuje voděodpudivost látky. Jiné přípravky se dávají do přihrádky na aviváž, kam nalejem impregnační tekutinu, která oblečení impregnuje. Po vytažení z pračky necháme prádlo řádně uschnout. Zákazníkům NatureKids doporučujeme například impregnaci Tarrago, se kterou máme velmi dobré zkušenosti. Pokud se i poté obáváte promoknutí, lze oblečení ještě přestříkat Impregnací ve spreji.